2.

טיפול
זוגי

בעיות בזוגיות שחוזרות על עצמן שוב ושוב? תחושה של מבוי סתום ביחסים וחוסר דיאלוג?

זקוקים לשינוי ביחסים ואינכם יודעים כיצד לבצע אותו?

מרגישים שאינכם מזהים בבן הזוג שלכם את התכונות שתמיד אהבתם?

הילדים עזבו את הקן ומשהו ביחסים ביניכם התרוקן?

 

 טיפול זוגי יעיל יסייע לכם בפתרון הבעיות

מה זה בעצם טיפול זוגי?
טיפול זוגי נועד לעזור לזוגות החווים קשיים ובעיות בחיי הזוגיות והנישואין בעקבות מצבי שינוי ומשבר. זו דרך למצוא את האמת האישית של כל אחד מבני הזוג, כמו גם את המוטיבציה לחיות עם עצמו ועם האחר.
תפקיד הטיפול הוא להבין ולמקד את מקור הבעיה או המשבר, ולנסות להביא לפתרונם כך שיווצר מחדש הרצון לחיות האחד לצד השני וזאת תוך הבנת מקומו של כל אחד מבני הזוג בתוך המערכת המשותפת או אם הפתרון הנכון לבני הזוג הוא פרידה, כיצד להתמודד עם פרידה בדרך נאותה. הטיפול הזוגי מסייע בהעמקת והחזרת האינטימיות הזוגית שאבדה או נשחקה ומצייד בכלים להתמודדות עם המשך הדרך המשותפת, או לחלופין עם הפרידה.
זוגות רבים חוששים שהסתייעות באיש מקצוע והליכה לטיפול זוגי מורה על חוסר יכולת לפתור בעיות לבד ועל חולשה-  ומכאן מהירה הדרך לתחושה של כישלון.
חשוב לדעת כי ההפך הוא הנכון, וכי גם ברגעי משבר עדיין ניתן ע"י טיפול זוגי נכון לצמוח ולהצמיח ביחד זוגיות טובה יותר. חשוב גם לדעת כי מוטב לגשת לטיפול כבר בתחילתו של מצב משברי ולא להעמיק את המשבר ולגרום לקיבעון של דפוסים שליליים.

 

טיפול זוגי מטפל במגוון נושאים וביניהם:
•    קשיי פריון, הקשר הזוגי לאחר לידה
•    אובדן הרומנטיקה והאינטימיות, דילמות לגבי המשך הקשר
•     התמודדות עם זוגיות ארוכת שנים והשינויים שחלים בה
•     התגברות על פערים תרבותיים
•     התמודדות עם אובדן, שכול או מחלה
•     משברי אמון (בגידה,קנאה וכו')
•     עזיבת הילדים את הבית
•    פרידה, התמודדות עם ילדים לקראת ולאחר לידה

 

למי מתאים הטיפול הזוגי?
לכל זוג המוכן ורוצה לשפר ולשנות את הזוגיות שלו ואת התקשורת הזוגית: זוגות צעירים בתחילת דרכם המשותפת, זוגות בוגרים המתמודדים עם שינויים ומשברים המופיעים לאורך שנות הזוגיות, זוגות בפרק ב' בחייהם, זוגות מבוגרים המתמודדים עם שינויים במהלכי החיים, זוגות חד מיניים, ליווי לזוגות בתהליך גירושין.

 

הגישה בה אני מטפלת
גישה מערכתית הנשענת על שיטות עדכניות. הטיפול נעשה תוך הקשבה לחיבור ולחוזקות של בני הזוג והזוגיות שלהם- מתוך בדיקה של דרכי ההתמודדות שלהם עם משברים קודמים וע"י לימוד ותרגול של הקשבה אמיתית אחד לשני בטכניקות שונות. הקשבה שנותנת מקום להשמיע את הערכים, הרצונות והחלומות של כל אחד- תוך הבנת הצרכים האישיים של השני ומציאת דרך משותפת לשינוי והתחדשות. במהלך הטיפול הזוגי ניתנים כלים פרקטים שיאפשרו לבני הזוג בהמשך הדרך לממש את פוטנציאל היחסים שלהם- גם ללא עזרת המטפלת.

 

עוד על שיטות הטיפול בעמוד זה

מהלך הטיפול
מפגש הכרות ראשון בו נוכחים שני בני הזוג, שני מפגשים אישיים – אחד עם כל אחד, מפגש נוסף בו נבנית תוכנית עבודה משותפת ולאחר מכן כ- 8 מפגשים נוספים שלאחריהם מתבצעת הערכת מצב ובדיקת ההישגים שהושגו לעומת המטרות. פגישות נוספות- בהתאם לצרכים הספציפיים.

למידע נוסף על שיטות הטיפול 

לקריאת תאורי מקרה 

לפרטים נוספים ותאום פגישה אתם מוזמנים ליצור איתי קשר

שרון וייספלד 052-6507776