3.

טיפול
משפחתי

חווים קשיים בתא המשפחתי?

הילדים גדלים ואיתם הבעיות?

מתלבטים לגבי אופן גידולם?

המשפחה מנסה ללא הצלחה להתמודד עם שינויים שקורים בה? הילדים כל הזמן רבים ביניהם ולכם אין פתרון? מתקשים להתמודד עם משבר?

 

 טיפול משפחתי הוא כלי יעיל בדרככם המשותפת כמשפחה לפתרון הקשיים והבעיות.

מה זה בעצם טיפול משפחתי?
זהו טיפול פסיכותרפי לכל בני המשפחה או לחלקם לצורך התמודדות טובה יותר עם קשיים ובעיות המפריעים לתפקודו המוצלח של התא המשפחתי
מטרת הטיפול המשפחתי היא לסייע וליצור בסיס איתן להתמודדות ולתקשורת טובה וחיובית בתוך המשפחה, מתוך הבנה שבכוחותיו המשותפים של הצוות המשפחתי טמונה יכולת רבה הרבה יותר מזאת של כל פרט בנפרד בבואו לטפל בעצמו. טיפול משפחתי הינו קצר מועד וממוקד מטרה ומגייס את המשפחה לפתרון בעיות היחיד או המשפחה כולה.

למי מתאים טיפול משפחתי?


לכל תא משפחתי החווה שינויים, בעיות או משברים מהסוגים הבאים:
•    שינויים במבנה המשפחתי- היריון ולידה, ילד נוסף, ילד חריג והתמודדות עם שונות,עזיבת הילדים את הבית, גירושים, נישואין שניים.
•    התמודדות עם מצבי משבר- מחלה או אובדן של אחד מבני המשפחה, משבר כלכלי, בגידה, פיטורים, טראומה, התעללות מינית.
•    שינויים ומעברים- מעבר דירה, רילוקיישן לחו"ל, לידה, אבטלה, שינוי מקום עבודה או פרישה.
•    ילדים ונוער- הצבת גבולות, טיפול יומיומי בתינוק ובילד, קשיי שינה, חוסר סמכות הורית, מריבות בין אחים, תיאום ציפיות בין ההורים לילדים, קשיים חברתיים של הילדים,התמודדות עם לקויות למידה, הפרעות התנהגות.
•    בעיות בתפקוד משפחתי- חלוקת תפקידים, הסכמה על דרכי חינוך וגידול הילדים, מקומו של הילד הבוגר בתא המשפחתי, תפקוד לקראת ובעקבות גירושים, משפחות מורכבות- הורות משותפת של לסביות והומואים/ נישואין שניים / משפחות יחידניות, המשפחה לאחר עזיבת הילדים את הבית.

הגישה בה אני מטפלת
הטיפול נעשה מתוך הבנת הדינאמיקה הפנימית של המשפחה ותוך יצירת מקום בו כל אחד מבני המשפחה מרגיש בטוח להביע את עצמו – מבלי ל"הענש" על כך. הטיפול מאפשר לשמוע את בני המשפחה האחרים ולהבין אותם  ואת החוזקות שלהם. הטיפול מנתב לכך שניתן לפעול גם אחרת בתוך התא המשפחתי וזאת על מנת לשפר ולהצמיח אוירה חיובית יותר ולפתור את מצבי המשבר.
מהלך הטיפול
חלק מהמפגשים כוללים את כל בני המשפחה וחלקם בנפרד- עם הורים בלבד. כאשר מדובר בילדים בוגרים ישנם גם מפגשים של האחים על מנת ליצור מחדש חיבורים וקבוצת תמיכה.

למידע נוסף על שיטות הטיפול 

לקריאת תאורי מקרה 

לפרטים נוספים ותאום פגישה אתם מוזמנים ליצור איתי קשר

שרון וייספלד 052-6507776