טיפול בשיטת אימאגו- (טיפול זוגי)
שיטה שפותחה  ע"י ד"ר הארוויל הנדריקס ( Harville Hendrix PhD.).


השיטה עושה שימוש בכלים ייחודיים של דיאלוג כך שמתאפשר פיתוח מחדש של הקשבה ותקשורת בין בני הזוג, כמו גם הבנה והכלה כבסיס לשינוי ולשיפור היחסים שלהם.
זוהי בנייה מחדש של הקשר האינטימי מתוך לימוד ותרגול של הקשבה ודיאלוג היוצרים זוגיות מודעת.

תרפיה באומנות (טיפול אישי, זוגי ומשפחתי)


שיטה בפסיכותרפיה בה עושה המטפל שימוש באומנויות חזותיות במהלך התהליך הטיפולי, כך שתהליך היצירה והתכנים העולים מסייעים למטופל להתמודד עם משברים, חוויות טראומתיות, מתח וקונפליקט ומשפרים את איכות חייו.

טיפול קוגניטיבי – התנהגותי  CBT (טיפול אישי)


טיפול פסיכולוגי המבוסס על שילוב של גישות ושיטות הלקוחות הן מהטיפול ההתנהגותי והן מזה הקוגנטיבי.  הגישה ההתנהגותית דוגלת בכך שגם תהליכים קוגניטיביים, כגון מחשבות אוטומטיות, נרכשים בתהליכי למידה הדומים ללמידה ההתנהגותית. הגישה הקוגניטיבית מבוססת על ההנחה שכל אחד מגיב אחרת כלפי המציאות וזאת בהתאם לפירוש שהוא נותן לה.
הטיפול המשלב בין שתי הגישות יוצר שינוי בתפיסת המציאות של המטופל ובהתנהגותו וזאת על ידי למידת ותרגול התנהגויות חדשות.  הטיפול הקוגנטיבי- התנהגותי  יעיל במיוחד בטיפול בהפרעות חרדה שונות, דיכאון והפרעות אכילה.

טיפול בפוסט- טראומה See Far CBT (אישי)
Cognitive behavioral therapy


גישה טיפולית זו שפותחה על ידי הפסיכולוג מיקי דורון ופרופסור מולי להד, מאופיינת ביכולת לתת מענה מהיר יחסית לסימפטומים פוסט- טראומטיים וזאת על מנת להחזיר את המטופל לתפקוד.
הטיפול משלב בתוכו מספר גישות טיפוליות יעילות המביאות ליצירת תחושת ביטחון ובטיחות אצל המטופל: תחילתו של הטיפול היא מציאת המקום המרגיע והבטוח עבור המטופל ורק לאחר מכן נעשית חשיפה הדרגתית לטראומה עצמה, תוך התבססות על שחזור בדמיון ובמציאות.
במהלך הטיפול נעשה בין השאר גם שימוש בקלפים טיפוליים ובתרגול של דמיון מודרך כאמצעים להתמודדות עם החוויה הטראומטית. בנוסף, מושם דגש על למידת טכניקות הרגעה עצמית כמו גם זיהוי ושחרור המתחים שבגוף.כל מרכיבי הטיפול מביאים בסופו של תהליך לכך שמתבצע עיבוד רגשי של הטראומה, תחושת השליטה של המטופל גדלה והוא מפתח יכולת להתמודד עם החרדה.

פסיכותרפיה מערכתית


שיטה התערבותית ממוקדת שינוי שפותחה ע"י דר' נגה רובינשטיין נברו ונשענת על הגישה המערכתית-אסטרטגית, הגישה האריקסונית, הגישה הסימבולית- חווייתית ואחרות.

הגישה המערכתית הרב- תחומית מתבוננת באדם כחלק אינטגרלי ממערכת הנמצאת בשינוי מתמיד. הגישה בוחנת את היחסים וההתנהגויות בתוך מערכת המשפחה.
על מנת לפתור בעיות הפוגעות בתפקוד האדם או המערכת המשפחתית, יש לשנות את דפוסי התקשורת הבעייתיים בתוך המערכת ולא לבודד את הסימפטום ולטפל בו בנפרד. על פי הגישה ממוקדת השינוי, המערכת היא מקשה אחת אשר בה נוצרות הבעיות, אבל בה גם גלומים המקורות לפתרונם.

לקריאת תאורי מקרה 

לפרטים נוספים ותאום פגישה אתם מוזמנים ליצור איתי קשר

שרון וייספלד 052-6507776

שיטות וגישות טיפול
טיפולים  אינדיבידואלים ומערכתיים העושים שימוש במגוון גישות ושיטות ממוקדות שינוי –
לתוצאות יעילות ומהירות המלוות את המטופל לאורך זמן.
להלן שיטות וגישות הטיפול:

שיטת האקומי לפסיכותרפיה חוויתית  Hakomi

הינה שיטה מדייקת ואפקטיבית להתפתחות, שינוי וצמיחה. היא פסיכותרפיית עומק המבוססת על מודעות לרגע (mindfulness) ומשתמשת ברגע ההווה כנתיב ישיר, מהיר וחוויתי לחומר לא מודע. השיטה פועלת לשינוי עמוק של דפוסים, חוויות והתנהגויות ומשתמשת במגוון רחב של טכניקות בעבודה עם יחידים, זוגות, משפחות וקבוצות.

בנוסף, פסיכותרפיית האקומי משתמשת בתבונת הגוף כשער ליצירת התפתחות ברבדים עמוקים, שלעיתים אינם נגישים לשפה והבנה ורבלית. השיטה מגובה באלפי שעות של יישום קליני וכן במחקר על האפקט הנוירולוגי של תודעת מיינדפולנס ויישומו לצורך שינוי במבני עומק פסיכולוגים. יעילות השיטה מתאפיינת בחשיפת חומרים פסיכולוגים המארגנים את האישיות ויצירת חוויה טרנספורמטיבית המהווה כר לתובנות חדשות אודות המציאות. תוצאות טיפוסיות מתאפיינות בשינוי עמוק ברמה רגשית, קוגניטיבית והתנהגותית.

 
שיטת גוטמן (טיפול זוגי) Gottman 


שיטת גוטמן היא שיטת טיפול מובנית ומכוונת מטרה המבוססת על מחקר אמפירי.
השיטה פותחה על ידי  פרופסור גוטמן (Prof. John Gottman  Head of Gottman Relationship Institute)  

בעקבות תצפיות באלפי זוגות ובדפוסי היחסים ביניהם במשך יותר מארבעים שנה.
לאור ממצאי התצפיות פיתח פרופסור גוטמן שיטת טיפול העוזרת לזוגות בהשגת הבנה רבה יותר ביניהם, ובשיפור האינטימיות והיחסים שלהם לאורך זמן.

 
טיפול נרטיבי (טיפול אישי, זוגי ומשפחתי)

שיטת טיפול פסיכולוגי העוסקת בסיפור חייו של המטופל, קשייו ומצוקותיו.
סיפור המתעצב תוך כדי השיחה בינו לבין המטפל.
מכיוון שעל פי הגישה, אין גרסה נכונה אחת של סיפור חייו של המטופל – ניתן לבנות עם המטופל סיפור חיים אלטרנטיבי הכולל התבוננות מזווית אחרת, חיובית יותר, כזה שיוכל להקל על תחושותיו ולגרום לו להכיר בכוחותיו שלו.

 

טיפול בגישת ה-IFS (טיפול אישי, זוגי ומשפחתי)
Internal Family systems


שיטה טיפולית הומניסטית המיושמת בטיפול בזוגות, משפחות, קבוצות וארגונים.
השיטה מדגישה את הכוחות המצויים באדם תוך התמודדות אמיצה עם הקשיים והמגבלות בהם הוא נתקל.
מטרת השיטה היא לעזור למטופלים לחזק את ה"אני" שלהם כך שיוכלו לנהל את חייהם מתוך הקול הפנימי – האמיתי והאותנטי שלהם. שיטה זו מעניקה כלים מעשיים ותובנות המובילים את המטופלים לחיים טובים ונכונים יותר תוך יצירת בטחון, קירבה ואמפתיה בין אנשים.